Kamarád není popelnice… | Denní zamyšlení

„Kamarád není popelnice na Tvůj odpad, ale ochotně se s Tebou prohrabe tím Tvým.“

Co mám na mysli tou popelnicí?

Často si pleteme přátelství s možností prostě vyzvracet na někoho všechny svoje „problémy“.

Vůbec si neumím představit, že při tom všem, co se honí hlavou mně, by mi ještě někdo další sypal do hlavy další smetí – to jeho – a přitom to vůbec nedělá proto, aby vyložil karty na stůl a určil tak téma „dnešní bojovky“. Prostě si jen chce odložit náklad svých problémů a pokračovat v cestě.

Ale problémy tu nejsou od toho, abychom je v sobě kupili a pak je na někoho vyvrhli a tím si „jakoby ulevili“ a šli sbírat další kupu hnoje do světa, který nás evidentně ničím jiným nenaplňuje.

Pokud děláme sami ze sebe pro druhé toaletní papír, víte, kde a JAK přirozeně skončíme!? 😀

Problémy jsou výzvy…

Problémy se objevují proto, že se s nimi máme vypořádat. Jsou to výzvy – zatím nezvládnuté. Ty zvládnuté se totiž přemění v cennou zkušenost.

Ovšem právě při řešení těch problémů se často nevyhneme prohrabávání vlastního hnoje. Poněvadž ten diamant, který nám daná výzva přináší, bývá až úplně na dně.

(O tom, proč je dobré, nebát se vlastního hnoje, jsem vám natočila video CO JE ZA OPONOU?)

Pro mě je kamarád takový člověk, který se nebojí ponořit se do toho hledání v tom mém hnoji se mnou. A nemusí se v něm ani úplně hrabat – to zvládnu sama, stačí, že mě směruje do míst, kde tuší záblesk onoho diamantu. Přeci jen dvě zapojené intuice jsou víc než jedna! 🙂

A protože já osobně jsem velmi poctivý a nadšený hledač diamantů a moje intuice mi dokáže napovědět přítomnost diamantu i v hodně hluboké a nepropustné kupě sr**ek, mezi mé přátele patří jen ti nejodolnější. 😀

Kdo je tedy opravdový kamarád?

Třeba moje sestra 🙂 Ona nepotřebuje své diamanty hledat v kupě hnoje. Ona si je prostě koupí v obchodě 🙂 Nemá potřebu je dolovat bůhví odkud. Přesto, když jí volám k té své kupě hnoje, ve které stojím už po kolena a chci od ní radu, jak by postupovala dál, řekne mi: „Vydrž, skočím si pro gumáky!“ 🙂

Takové duše jsou na cestě životem skutečným požehnáním….

… A stejně tak jsem i já plně připravena a ochotna nadšeně se s nimi po lokty pohrabat v té jejich žumpě, budou-li potřebovat. Protože kráčet po slunečné cestičce dokážeme vedle kohokoliv, ale právě v tom blátě se ukáže pravá povaha věcí i všech zúčastněných.

Vím, že nepíšu nic o společné zábavě…ale víte, že když záříte a jste nadšení a radostní, přitáhnete pozornost mnoha lidí a mnoho lidí s vámi bude slavit vaše úspěchy. Ale málokdo zůstane, aby s vámi uklidil nepořádek v domě, když skončí mejdan.

Ve skutečnosti totiž pro šťastný život není nutné být pořád šťastný a usměvavý, ale je nutné mít po boku někoho, s kým si můžete dovolit být sví za všech okolností. ♥

Mějte SE(be) rádi, Míša

 

 

"Mou životní vášní je pomáhat druhým NAJÍT v sobě SVĚTLO a POZNAT sílu jeho záře." Kdo jsem, si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.