CESTA ŽENY… příběh Kalendáře Cyklicky k sobě 2022

Aneb příběh cesty za láskou.

Již potřetí v řadě za sebou jsem tak trochu sama pro sebe, tak trochu pro některé z vás, vytvářela nástěnný kalendář Cyklicky k sobě, jež mi byl každoročním spolehlivým průvodcempodporou na mé cestě daným rokem.

Tentokrát však – na základě vývoje vznikl naprosto ojedinělý projekt. A protože všichni ti z vás, kdož jste si ho objednali, už ho máte – a tedy nezkazím tak žádné překvapení – přišel čas, aby příběh, který vypráví, spařil světlo světa i za zdmi vašeho obýváku.

A tak, slyšte příběh ženy a jejích proměn na její cestě za láskou, po které touží

Její proměny lze pozorovat v symbolicky zvoleném oblečení.

Někde se snaží přizpůsobit svému protějšku, aby v něm vzbudila dostatečný zájem, jinde se pohybuje na svém obláčku iluzí, kde se potýká se zapasováním vlastních iluzí do světa, na který naráží.

… Než jí dojde, že snít nejde věčně a je potřeba sebrat odvahu k vlastní autenticitě, i za cenu případného nepřijetí. A tak, i když trochu nejistě, kráčí ve své plné emoční nahotě a zranitelnosti vstříc svým skutečným prožitkům – ať už to znamená cokoliv.

A díky celé této cestě se stává celistvou a pevnou ve své vlastní energii  – stává se novou verzí sama sebe.

Výrazným prvkem, který zde hraje roli, je krásná rudá růže, jež zosobňuje skutečnou lásku. Rudá barva, kterou nese, je symbolem probuzení lásky i v ní samotné na konci celé cesty.

Pohodlně se posaďte, právě otevíráme leporelo jedné velké lásky…

Leden

Dar, který není přijat, stává se prokletím.

Na začátku je to ona… přirozená, po všem, co prožila a přežila, ve formě, do níž dozrála skrze svoje zkušenosti s novou nadějí a vírou, že teď už bude všechno jen lepší. Má trochu otevřené srdce, trochu přirozené obrany, ale je plna víryvděčnosti za každý svěží vánek, který ji hladí po tváři.

Únor

Tvůj svět je odrazem toho, kým Ty sám jsi světu.

Jenže následně začnou vyplouvat její podvědomé programy, které jí vyprávějí příběhy o tom, že když je sama sebou, není dostatečně přijatelná, a tak se snaží přizpůsobovat svému protějšku, aby ho neztratila.

Březen

Nepotřebuju Tě chápat, stačí, že Tě miluju.

Což se ale trochu míjí účinkem, a tak zkoumá... „Čeho se vlastně bojím? A proč?“ A zkouší si připustit všechny možné scénáře „co by se stalo, kdybych byla sama sebou“- zatímco její protějšek její urputné úvahy a snahu přestat se bát jen pozoruje a nechává ji projít si touhle vnitřní zkouškou.

Duben

Rozesměj mě… a uzdravíš mé srdce.

Jakmile její strach z „uvolnění se do své přirozenosti“ opadne, zjišťuje, že život může být i zábavnýpoprvé se v ní probouzí chuť spojit sese svým temným, neuchopitelným já a laškovně si ho užívá. Objevuje tak nejen novou stránku sebe samé, ale i to, jak okolí reaguje na další části její přirozenosti. Ať už vyzařuje cokoliv.

Vše, co prožívá ve vztazích, se zároveň odehrává i uvnitř jí samotné. Neboť se v tomto procesu jedná o vyrovnávání vztahu mezi její mužskou a ženskou polaritou – uvnitř jí samé.

Květen

Krása života je v hloubce každého prožitku.

Následně je konfrontována s představou odpuštění vs. vlastní hranice. Ano, jsme lidé, děláme chyby a tím se učíme. Jenže, jak pozná, jestli tentokrát to bude jinak? A tak se snaží naslouchat svému srdci a zkoumat, co jí jeho tlukot skutečně šeptá. Je větší její strach, nebo láska a víra?

Červen

Tvá přání se vždy vyplní… v ten pravý čas.

Jakmile dokáže sama v sobě odpustit všem, kteří zanechali šrámy na jejím srdci – včetně sebe samotné, dostává se do fáze, kdy si znovu může dovolit začít snít. A zatímco se rozhlíží po okolí a naslouchá, odkud by ta její láska mohla přijít, vše, po čem, kdy toužila je už dávno nachystáno… jen to zatím nevidí.

Červenec

Sny jsou řečí Tvé duše, naslouchej jí.

Zatímco v pozadí se dějí změny, o nichž ona nemá ani tušení, dál se zabývá sněním o tom, co touží ve svém životě vytvořit. Manifestuje svá přánídůvěřuje v běh a smysl jejího každodenního života…

Srpen

Tvé srdce ví, proč a kam Tě vede…

A tak přichází skutečně zhmotněná nabídka lásky.

Září

Ty sám jsi sochou, kterou tesáš.

Ale čím je k sobě poctivější, tím víc si uvědomuje, že vše, co se jí „děje“, si v životě vytváří svým nastavením ona sama.  A bdělé pozorování těchto svých nastavenípomáhá uvidět svá slabá místa i schopnost zesilovat.

Říjen

Duši uzdravuje upřímná komunikace.

Ví, že nic nelze dlouhodobě udržet bez upřímnosti, otevřenosti a odvahy riskovat a být autentická, i když jí její strach upozorňuje, že může ztratit vše, na čem kdy lpěla, během jediného okamžiku.

Listopad

Skutečná láska nesvazuje… naopak osvobozuje.

Díky tomu, že se nebojí riskovat, získává nakonec mnohem víc. Nachází svobodu…svobodu v lásce a otevřenosti…ve spojení se skutečnou bezpodmínečností – k sobě i druhým.

Prosinec

Vše, co hledáš, hledej ve svém vlastním srdci.

Až díky této cestě pochopila, že ta pomyslná růže, kterou tolik toužila dostat od někoho zvenku, celou tu dobu ležela u jejích vlastních nohou. A teprve, když ji dokázala zvednout ze země a sama se s ní spojit, přestala se bát, že o lásku přijde. Stala se totiž její přirozenou součástí. A teď ví, že vše kolem už je jen odrazem lásky uvnitř jí samotné.

Přeji nám všem vyživující a obohacující rok 2022 ♥

S láskou, Míša

Kalendář Cyklicky k sobě 2024 „Já a můj vztah k životu“
v prodeji za 450,-Kč
"Mou životní vášní je pomáhat druhým NAJÍT v sobě SVĚTLO a POZNAT sílu jeho záře." Kdo jsem, si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.