PRAVÁ LÁSKA…existuje!

Pravá láska existuje…

V dnešním moderním jazyce jí říkáme láska BEZPODMÍNEČNÁ.

Bohužel však, když se s ní setkáme, máme často tendence před ní rychle zdrhat. Proč? Protože nějak podvědomě tušíme, že s jejím příchodem už náš život nebude nikdy stejný, jako dřív.

A to nás děsí! Nutí nás totiž vystoupit z naší komfortní zóny.

Napravme jí reputaci…

Dovolte mi napravit reputaci síle, které říkáme PRAVÁ nebo také BEZPODMÍNEČNÁ LÁSKA.

Ona totiž není tím, kdo přichází za účelem zničit vše, v čem se cítíme komfortně.

Pravá láska je DAR, který nám posílá Vesmír na pomoc ve chvíli, kdy nám začne sesílat náročné zkoušky, kterými jsme se (kdysi dávno před zrozením) rozhodli projít.

Proč? Abychom se stali tím, kým jsme se v tomto životě rozhodli stát.

V praxi to tedy může vypadat tak, že ve chvíli, kdy nám vstoupí do života někdo, kdo v nás probudí dosud nepoznané cítění, způsobí to v nás vnitřní zmatek. A nás tento stav nutí potýkat se s otázkami, jejichž řešení či odpovědi nám přinášejí nutnost vystoupit z našich zajetých kolejí.

Takže to skoro vypadá, že je lepší se tomuto jedinci vyhnout, protože to ON je přece tím, kdo nám v životě způsobuje rozruch a nepohodlí.

Jenže… Co když je to všechno jinak?

Co když je to tak, že se naše duše s Vesmírem / Životem / Stvořitelem (jak ho chcete nazývat) předem domluvila na jasném životním plánu?

Třeba takto:

„Pane, nejdřív si přeju zjistit, jaké to je cítit se nemilovaný, nebo nepřijatý. Potom se budu učit, jak dát lásku sám sobě i bez ohledu na to, co si o mně myslí druzí a až se tohle všechno naučím, a konečně se budu cítit sám se sebou spokojený, přijde teprve čas na to pravé dobrodružství.

Všechno, co jsem se do té doby naučil o sobě i druhých bude podrobeno několika zásadním životním zkouškám, které mi díky své náročnosti pomohou přetransformovat se z velmi „poctivě vyživené“ kukly v motýla. Přeju si totiž v tomto životě poznat, jaké to je stát se z housenky motýlem.“

„To je ale krásný plán.“ Odpoví Stvořitel.

„Ale cesta to bude dlouhá a trnitá a velmi bolestivá.  A aby ses na ní neztratil ( protože při porodu projdeš branou zapomnění ) a udržel svůj směr stále v souladu s vnitřním kompasem, který Tě povede k úspěšnému dokončení mise, kterou sis předsevzal, pošlu s Tebou na Zemi ještě jednu láskyplnou duši.

Ona v Tobě bude probouzet touhu jít dál, i když už se budeš cítit na dně svých sil. Duši, která Ti svou čistotou bude připomínat, kdo jsi a kam Tě vede hlas Tvého srdce. Nebudeš rozumět, proč Tě tam ten hlas vede, ale ten pocit, který se v Tobě díky spojení s touto bytostí bude probouzet, Ti dá sílu všechny ty překážky zvládnout.

„Děkuji Ti, Pane…“ ♥

„Hodně štěstí dobrá duše a nezapomeň, Tvůj vnitřní kompas je v Tvém srdci!

A s tímto nastavením se duše narodí na Zemi.

Bylo to naše rozhodnutí…

A my přesto, když síla opravdové lásky začne prostupovat naším životem, tak často utíkáme vyděšeni vnitřním tušením, že přichází něco, co nás ohrožuje

No ano, v podstatě totiž přichází smrt. Přichází transformace z kukly v motýla.

Ale za všechny ty zkoušky nemůže pravá láska… bylo to naše rozhodnutí. A ona nám jen přišla na pomoc, protože nastal čas vyrůst.  Přišla nás podpořit a vyživovat, abychom měli dostatek sil a odvahy na život našich snů.

Pravá láska je veliký dar…

A jak praví jedno moudré přísloví…

„Každý dar, který není přijat, stává se prokletím.“

Pokud od ní budeme utíkat, nedá nám spát a bude nás strašit v myšlenkách, protože patří k nám a ona to moc dobře ví. Bude nám pořád nablízku a bude naléhat, dokud nepochopíme, že je tu pro nás, jako výživa pro naši další cestu životem.

I z mojí zkušenosti vyplývá, že Život mezi dva lidi, kterým na sobě vzájemně záleží, sešle vždy přesně tak veliký náklad (problém), který dovedou ustát a který zároveň mezi nimi dokáže probudit plný potenciál jejich vzájemné lásky.

Jinými slovy… V každém vztahu je nějaký citový potenciál.jeho velikost poznáme podle toho, do jak velkých průšvihů, či výzev se spolu s dotyčnou osobou dostaneme.

Čím větší výzva, tím větší potenciál vzájemné lásky mezi námi je.

Protože pánbůh moc dobře ví, na co „máme“ a hodlá to všechno, co mezi námi spí, naplno probudit a prověřit.

Takže každý problém v jakémkoliv vztahu, je ve skutečnosti zkouškou, která má naplno probudit potenciál hloubky citu v něm. Ovšem, jak se k dané výzvě postavíme, je čistě na našem rozhodnutí.

Proto ani v pohádkách to nemá pravá láska nikdy jednoduché ♥

Přesto všechno, jisté je jen jedno… S každou společně zvládnutou výzvou jsme blíž k naplnění svého životního příběhu.

S hlubokou úctou a láskou ke všem výzvám, Míša

"Mou životní vášní je pomáhat druhým NAJÍT v sobě SVĚTLO a POZNAT sílu jeho záře." Kdo jsem, si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.